Return to home page      

WATCH OUT FOR COMPETITION RESULTS HERE 

Organising Captain Jeff Tebbutt

Previous Winners at Bottom

Italic means no score card submitted

Results Final 

LEAGUE A     1        2       3       4     5    6 points score
Sue Douglas/Tony Glenn/Paul Riseborough                
Stephen Field/Rae Glenn/Derek Gilder                
Sylvia Batchelor/Linda Clark/Andy Denniss                
Len Staples/Gill Crane/Robin Edmett            13-20    
Alan O'mahony/Mike Jeffreys/Brian Hutchings                
Keith Thompson/Lynne Brown/Jeff Tebbutt       20-13        
                 

Winners    2023         Brian Hutchings, Chin Tory & Derek Gilder           

Return to home page 

 go to top

PAIRS

Organising Captain Lynne Brown

Results Final

First Round ROUND SEMI FINAL FINAL

completed by 16th June

 

completed by 25th Aug

    7th Sept

Peter Moss & Alan O'mahony

V

Andy Denniss & Jill Minton

Andy Denniss & Jill Minton 

V

 

V

Paul Riseborough &Tony Stone

v

Derek Gilder & Malcolm Summerville

Jeff Tebbutt & Stephen Field

V

Brian Hutchings & Gill Crane

V Lynne & Sue
Robin Edmett & Mike Jeffreys

V

Lynne Brown & Sue Douglas

Winners 2023 Andy Denniss & Pete Moss

 
Return to home page 

 go to top 

SINGLES

Organising Captain Jeff Tebbutt

Prelim Round  FIRST ROUND TBC 16/6 SECOND ROUND  SEMI FINAL FINAL
TBC by 26th May

 TBC by 16th June

 

TBC by  21st July

 

 TBC by  25th Aug

 

7th Sept

Stephen Field V Robin Edmett Robin Edmett V Mike Jeffreys  Mike Jeffreys V Len Staples V V
  Alan O'Mahony V Len Staples
  Jeff Tebbutt V Derek Gilder Derek Gilder V Andy Denniss
  Andy Denniss V Paul Riseborough
  Tony Stone V Jill Minton Tony Stone V John Atkinson V
  Keith Thompson V John Atkinson
  Gill Crane V Sylvia Batchelor V
   Brian Hutchings V Lynne Brown

Winner  2023    John Atkinson

Return to home page 

 go to top

TEMBEY

Organising Captain Paul Riseborough

Results Final

PRELIMINARY ROUND   FIRST ROUND   Semi Final Final

completed by 16th June

 

completed by 21st  July

 

completed by 25th Aug

  Sept 7th
John Atkinson V Derek Gilder John Atkinson v Jeff Tebbutt    
Jeff Tebbutt V Andy Denniss 
Lynne Brown V Sylvia Batchelor v Tony Stone
Tony Stone V Gill Davey
John Wigglesworth V Paul Riseborough  v Robin Edmett  
Robin Edmett V Stephen Field
Keith Thompson V Mike Jeffreys Mike Jeffries v Alan O'Mahony
Len Staples v Alan O'Mahony

Winner  2023 Paul Riseborough

Return to home page 

 go to top

OVER 75's

Organising Captain Andy Denniss

Results Final

Prelim Round

FIRST ROUND

SECOND ROUND SEMI FINAL FINAL
completed by 26th May

completed by 16th June

completed by 21st July

completed by 25th Aug 7th Sept
Ann Morris V Sue Douglas Sue Douglas V Barry Boughton Sue Douglas V V V
Rae Glenn V Jim Mutsoe  Jim Mustoe V Tony Stone
Gill Davey V Tony Glenn Tony Glenn V Keith Atkinson Tony Glenn V Mike Jeffreys
Lynne Brown V Peter Moss Peter Moss V Mike Jeffreys
  Ralph Sleat V Sylvia Batchelor Sylvia Batchelor V Rose Mitchell V
   Rose Mitchell V Malcolm Summerville
   Robin Edmett V Len Staples Robin Edmett V 
  John Wigglesworth V Derek Gilder

 

Winner 2023 Robin Edmett

 

HAROLD HARDY 

 

Organising Captain Paul Riseborough

 

 

 1st Round

2nd Round

Semi-Final

Final
Completed by  Completed by  Completed by 25th Aug 7th Sept
 
       
   
   
   
   
 
   
 

 

Winner 2023Andy Denniss

 

go to top

 

2023 FINALS RESULTS

Singles                     John Atkinson

Tembey                    Paul Riseborough

Pairs                         Andy Denniss & Pete Moss

Triples                      Brian Hutchings, Chin Tory and Derek Gilder

Over 75's                  Robin Edmett

Harold Hardy            Andy Denniss

Two Wood Singles   Simon Tory

Two Wood Pairs       Jeff Tebbutt and Steve field

 Whitworth Trophy    John Atkinson

 

Previous Winners

 

Singles

2023 John Atkinson
2022 Andy Denniss
2021 Paul Riseborough
2020 No Games - Covid
2019 Paul Riseborough
2018 Brian Davey
2017 Brian Davey

Tembey

2023 Paul Riseborough
2022 John Wigglesworth
2021 John Wigglesworth
2020 No Games - Covid
2019 Basil Simpkins
2018 Andy Denniss
2017 John Wigglesworth

Pairs

2023 Andy Denniss & Pate Moss
2022 Andy Denniss & Tony Stone
2021 Jeff Tebbutt and Robin Edmett
2020 No Games - Covid
2019 Mike Jeffreys & Brian Hutchings
2018 Mike Jeffreys and John Wigglesworth
2017 Keith Stewart & Jim Mustoe
   

Triples

2023 Derek Gilder, Chin Tory and Brian Hutchings
2022 Len Staples, Linda Clark & Brian Hutchings
2021 Len Staples, Lynne Brown & Paul Riseborough
2020 No Games - Covid
2019 Tony Denniss, Chin Tory & Tricia Jeffreys
2018 Malcolm Summerville, Andy Denniss(Sub) & Mike Jeffreys
2017 Chin Tory, Linda Clark & Roger Douglas
   

Over 75's

2023 Robin Edmett
2022 Robin Edmett
2021 Jim Mustoe
2020 No Games - Covid
2019 Ben Rawlings
2018 Jim Mustoe
2017 Ben Rawlings
   

Harold Hardy

2023 Andy Denniss
2022 Paul Riseborough
2021 Andy Denniss
2020 No Games - Covid
2019 Tony Glenn
2018 Paul Riseborough
2017 Paul Riseborough

Two Wood Singles

2023 Simon Tory
2022 Tricia Jeffreys
2021 Chin Tory
2020 No Games - Covid
2019 Gill Davey
2018 Guy Osborne
2017 John Bush

Two Wood Pairs

2023 Jeff Tebbutt & Steve Field
2022 Tricia Jeffreys & Gill Davey
2021 Sue Douglas & Brian Hutchings
2020 No Games - Covid
2019 Len Staples & Jim Mustoe
2018 Guy Osborne & Pete Moss
2017 John Bush & Guy Osborne

Whitworth Trophy

2023 John Atkinson
2022 Paul Riseborough
2021 Paul Riseborough
2020 No Games - Covid
2019 Brian Davey
2018 Brian Davey
2017 Jim Mustoe